Iнструкцiя

Інструкція з підготовки ґрунту і укладання рулонних газонів

Рулонний газон можна укладати у будь-який час, як влітку, восени, так і навесні.

Перед тим як укладати на ділянку готовий газон, проведіть попередню підготовку ґрунту.

Для цього потрібно:

  • очистити ділянку від бур’янів, старої трави, каменів і будівельного сміття;
  • провести нівеляцію. Ділянка повинна мати необхідний ухил мінімум 5°, для поверхневого стоку вод і дренажу;
  • провести фрезерування або скопати поверхню ґрунту на глибину 5-10 см (для ущільнення основи);
  • рівномірне насипання на поверхню ділянки родючого шару ґрунту, обробка поверхні фрезою і вирівнювання поверхні граблями.

Примітка: проведіть хімічний аналіз ґрунту на вашій ділянці і порадьтеся з фахівцями з якості ґрунту (для з’ясування необхідності додаткового родючого шару).

Вимоги до ґрунту

Товщина якісного родючого шару ґрунту для покриття нових будівельних ділянок повинна складати 8-10 см.

Рівень поверхні родючого шару ґрунту має бути на 4 см нижчий за рівень доріжок на ділянці, враховуючи, що після укладання готового газону поверхні зрівняються (товщина основи готового газону приблизно 3,5 см).

Укладання газону

  1. Прикатайте поверхню важким катком (100-200 кг) для ліквідації подальших нерівномірних просадок.
  2. Починайте укладати готовий газон відразу після його доставки. Укладайте його прямолінійними рядами уздовж пішохідних або проїжджих доріжок.
  3. Готовий газон в рулонах розкладається по ділянці на землю в шаховому порядку. Починайте укладання рулонів з одного краю ділянки, наприклад, уздовж доріжки. Розташуйте рулони готового газону так, щоб їх краї стикалися один з одним. Накладання краї в рулонів готового газону або вільний простір між ними неприпустимі. Готовий газон, що укладається на похилій поверхні, розміщується в горизонтальному напрямку і при необхідності фіксується кілочками. Якщо буде потреба, підріжте краї рулонів готового газону ножем або лопатою. Надайте їм форму, яка відповідає вашій ділянці.
  4. Після остаточного укладання готового газону прикоткуйте ваш новий газон за допомогою катка або ретельного трамбування. Процедура прикотковування усуває повітряні порожнини і забезпечує щільність стикання газону з поверхнею землі. Якщо укладений газон виявиться підсушеним, змочіть його перед прикотковуванням.
  5. Відразу після укладання газон необхідно полити. Перевірте ступінь зволоження газону, підвівши куточок укладеного рулону (у 10-12 місцях по всій ділянці). Вода повинна просочити газон до самої поверхні ґрунту. Полив нового укладеного газону проводиться щодня протягом перших семи днів, а на наступному тижні — через день або два, залежно від сезону і кількості опадів. Стежте за тим, щоб зрошування охоплювало всю ділянку газону. Найкращий час для поливу — ранній ранок і пізній вечір, тобто час, коли сонце найменш активне.

Скошування нового газону проводиться лише через 5-7 днів після його укладання. При цьому скошування трави на дуже велику глибину недопустиме (в цьому випадку рекомендована висота скошування складає 6-8 см). Додаткові добрива вносяться пізніше. Інструменти, необхідні для підготовки ґрунту і укладання готового газону в рулонах: тачка, граблі, лопата, каток або трамбівка, водний шланг або дощова установка.